Güneş Enerjisi Santralleri

Tecrübeli kadromuz ve uygun fiyatlandırma politikamızla anahtar teslimi Güneş Enerjisi Santrallerini ihtiyacınıza uygun olarak sunmaktayız.

Uzun yılların verdiği saha tecrübemiz ve güçlü kadromuzla ISO – 9001, ISO – 14001, OSHAS – 18001 kalite standartlarında ancak piyasaya göre daha hesaplı GES kurulumlarını yapıp sizlere teslim ediyoruz.

Güneş enerjisi projelerimiz hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Projeleriniz üzerine detaylı olarak görüşmek için ve detaylı bilgi ve randevu talepleriniz için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Romanya 2500KW

Amerika Birleşik Devletleri 12.1MW

Danimarka 6MW

Hindistan 10.4MW

Macaristan 4.016MW

Çatı Üstü GES

Elektriğe gelen zamlar üst üste eklenen katkı payları sizleri yıldırıyor mu? Gelin size çatı üstü GES uygulaması sunalım, elektrik masraflarınızı büyük ölçüde rahatlatalım.

En uygun şartlarda yüksek verimlilikle kendi enerjinizi kendiniz üretebilirsiniz.

Deneyimli kadromuz ve 10 yıl panel / 30 yıl verimlilik garantisiyle Tamesol Güneş Panellerinin Türkiye yetkili satıcısı olarak 20 yılı aşkın mühendislik deneyimizle birlikte size en uygun projeleri sunuyoruz.

Projeleriniz üzerine detaylı olarak görüşmek için ve detaylı bilgi ve randevu talepleriniz için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bio Gaz Sistemleri

Çağımızın yeni elektrik üretim metodu Bio Gaz yenilenebilir enerji üretiminde son teknoloji olarak karşınıza çıkmaktadır.
Çiftlik hayvanlarının gübrelerini işleyerek elde edilen bio gaz, üstün üretimi ile diğer yenilenebilir enerji metotlarının bir adım ötesinde olarak görülmektedir.

Peki Bio Gaz nedir ?

Biyogaz, biyokütlenin kimyasal işlenmesi sonucunda elde edilen yanıcı bir gazdır. bio gaz, sadece hayvansal veya bitkisel hammaddelerden elde edilmektedir.
Biyolojik atıklar, gıda sanayii kaynaklı organik atıklar, mısır veya şeker pancarı gibi enerji bitkileri ile hayvan besiciliğinde oluşan hayvansal dışkılar bio gaz tesislerinde substrat olarak kullanılabilir.

Biyokütlenin biyogaz tesisinde işlenmesinin başlıca süreçleri, kullanılan substratların bileşiminden bağımsız olarak şu şekilde tarif edilebilir:

Bakteriler ve başka mikro organizmalar kullanılarak biyogaz tesislerinde biyokütle ayrıştırılır. Bu çok aşamalı fermantasyon sürecinin nihai ürünleri olarak, hava (oksijen) ve ışıktan arındırılmış olan nemli ortamda özellikle metan (% 45-70) ve karbon dioksit (% 25-55) oluşur.

Bio gazın enerji olarak kullanılabilirliği öncelikle bio gaz içerisindeki metan oranına bağlıdır. Üretilen bio gaz genelde kombine ısı ve enerji santrallerinde (kojenerasyon), doğrudan lokal çapta kullanılabilen veya elektrik şebekesine verilebilen elektrik enerjisine dönüştürülmektedir. Yanma aşamasında ayrıca oluşan ısının da tesis yakınındaki binalar veya seraların ısıtılmasında, saman kurutulmasında, süt soğutulmasında veya ahırların iklimlendirilmesinde kullanımı mümkündür. İşletme ekonomisi açısından başarılı olabilmek için elde edilen her iki ürünün de (elektrik ve ısı) kapsamlı bir şekilde kullanılması büyük önem arz etmektedir.

Bir başka ürün ise, yüksek kaliteli tarımsal gübre olarak işletmeci tarafından kullanılabilen ve satılabilen fermantasyon artıklarıdır. Ham haldeki sıvı veya katı çiftlik gübresine kıyasla fermantasyon artıklarının sahip olduğu avantaj, besin maddelerinin bitkiler tarafından daha rahat emilebilmesidir. Ayrıca biyogaz üretim süreci sonucunda elde edilen sıvı gübre, kimyasal bakımdan daha az agresif ve genelde kokusuzdur. Hastalık oluşturucu bakteriler de biyogaz üretimi süreci içerisinde büyük ölçüde yok edilmektedir.